şansını mı denemek istiyorsun? öyleyse, rastgele bir yazıyı okumaya ne dersin?

Afyon sandıklı kaplıcaları pansiyon fiyatları

İli içerisinde yer alan Sandıklı konum olarak İç Ege’de, Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerimizin kesiştiği bir noktada, ülkemizin kuzey ve güney bağlantısını sağlayan Ankara-Antalya ve İstanbul-Antalya karayolu üzerinde bulunmaktadır.
Ulaşım Olanakları:Afyonkarahisar İl merkezine 65 km., Sandıklı İlçesine 10 km. uzaklıkta olup Afyonkarahisar-Antalya karayolu güzergahına 6 km. uzaklıkta konumlanmış olan Sandıklı-Hüdai Kaplıcası ‘Termal Belde’ görünümündedir. Afyonkarahisar İlinde bulunan askeri amaçlı havaalanının genişletilmesi ve sivil amaçlı kullanımı ile ilgili çalışmalar sürmektedir. Mevcut durumda en yakın havaalanı olarak yaklaşık 115 km. güneyinde yer alan Isparta’daki sivil amaçlı Süleyman Demirel Hava Limanından yararlanılabilmektedir. Sandıklı, Ankara-İzmir demiryolu güzergahında olup, demiryolu ulaşım olanağına da sahiptir.
Yükseklik:Denizden yüksekliği 1070 m. dir.
İklim Özellikleri :Kaplıca alanında iklim koşulları karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasındaki özellikleri göstermektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 13.2 °C, en yüksek sıcaklık 39.6 °C ve en düşük sıcaklık ise -16.7 °C ‘dir. Kışları soğuk ve kar yağışlı, bahar mevsimlerinde ılık ve yağmurlu, yazları ise sıcak ve yağışsızdır.
Tedavi (Endikasyon) Özellikleri:
Kaplıca suyunun Sağlık Bakanlığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıda belirtilmiştir: Toplam minerilizasyonu 1669,5 mg/lt. olan termomineralli su, banyo uygulamaları şeklinde kas-iskelet sisteminin ortopedik, nörolojik ve romatizmal hastalıkların tedavisinde ve rehabilitasyonunda ve romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.
Termal Su Özellikleri
Fiziksel Özellikler Renksiz, Berrak
Kimyasal ÖzelliklerSodyum, kalsiyum sülfat, bikarbonatlı termal sular, aynı zamanda 4 mg/lt florür, 332 mg/lt karbondioksit içermekte olup radyoaktif özelliğe sahiptir.
Fiziko Kimyasal Özellikler Ph:6.6 veya 7 İletkenlik:4657.6, Co2:1.71 Radyoaktivitesi
13-25 Toplam Mineralizasyon 1669.5 mg/lt.
Sıcaklık 62-68 ºC
Çamur Banyoları
Çamur banyolarında, kaplıca yakınlarından sağlanan çok az kumlu, kızıl bir kil yapısında olan toprak 68 ºC şifalı su ile karıştırıldığında ortalama 40 ºC bir çamur ortaya çıkmaktadır. Bu işlem, çamur banyosu küvetini 30 cm kalınlığında dolduran kil üzerinden sıcak kaplıca suyu geçirilmesi ve bir süre bekletildikten sonra kesilerek küvetten tamamen akıtılması şeklinde yapılmaktadır. Daha sonra kürekle açılan çamurun içerisine hasta, başı dışarıda kalacak şekilde uzanmakta ve üstü çamur ile örtülmektedir. Belirli bir süre çamurun içerisinde kalan hasta için günde bir defa bu işlem uygulanmaktadır.
Tesis Bilgileri
Kaplıca alanında sadece Sandıklı Hüdai Kaplıcaları bulunmakta olup, tesise ait bilgiler aşağıda verilmektedir.
Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında, “Termal Otel – Küçük (Eski) Otel – Apart Daireler” bulunmaktadır.Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Sandıklı Belediyesi’nin işletmesinde hizmet vermektedir. Tesis 12 ay hizmet vermektedir.
Termal Otel
Termal Otel ve Kür Merkezi: 132 oda 264 yatak kapasitelidir. Odalarda termal banyo imkanı da bulunan otelde 2 adet büyük kapalı termal havuz (günlük 1000 kişilik), 9 adet halk tipi saatlik termal banyo, 8 adet umumi çamur banyoları (günlük 1250 kişilik), 24 adet özel saatlik banyolar, tabii saunalar, içmeler, 250 kişilik açık ve kapalı restoran, lobi, lobi bar, okuma salonu, kuaför, market, turistik eşya reyonu, 100 kişilik konferans salonu, disko, çocuk parkı, açık termal havuz, gezi ve yeşil alan parkurları, masa tenisi, dinlenme mekanları ve açık otopark ile yıl boyunca hizmet vermektedir. Otele tüp geçit ile bağlantılı olan kür merkezi tüm müşterilerinin hizmetine devam etmektedir. Termal Otele ait kür merkezine, Sağlık Bakanlığı tarafından 25.11.2002 tarih ve 3 sayı ile kaplıca işletme izni verilmiştir.
Tel.No : 0 272 535 73 00 (7 Hat) Faks No : 0 272 535 73 19

http://www.hudai.sandikli.bel.tr/

• Küçük (Eski) Otel
Termal Otel ve Kür Merkezi: 34 oda 68 yatak kapasitelidir. Otel Termal Su Banyosu, Tabii Sauna, Çamur Banyoları, lobi, 100 kişilik kapalı restoran, açık çay bahçesi, açık termal havuz, çocuk parkı ve açık otopark ile hizmet vermektedir. Tel.No : 0 272 535 73 20 (19 Hat) http://www.hudai.sandikli.bel.tr/
• Apart Daireler
Banyolu Apart Daireler: Sandıklı Belediyesi İşletme Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan apart daireler toplam 143 adet banyo ve 600 yatak kapasitelidir.
Banyosuz Apart Daireler: Sandıklı Belediyesi İşletme Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan 111 daire, 400 yatak kapasiteli, merkeze ve umumi banyolara çok yakın olup sadece yaz aylarında kullanılmaktadır.
Tel.No : 0 272 535 73 27 (3 Hat)

http://www.hudai.sandikli.bel.tr/

Yan Üniteler
Tesis kadın erkek ayrı olmak üzere Kardelen Çamur Banyoları, Eski Çamur Banyoları, Kür Merkezi (Su Banyosu, Çamur Banyosu, Türk Hamamı), Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları, Kükürtlü Havuzlar, çeşitli Termal Sular, 24 adet saatlik Orkide Aile Banyoları, Atari ve Oyun Salonu, Güzellik Salonu, Toplantı Salonu, Disko, Marketler, Turistik Eşya Reyonları, Kuaför, Kasap, Kahvehane, fırın ve Restorant, Jimnastik Salonu, Yürüyüş Parkurları, Futbol Sahası ve doktor, Sağlık Personeli, Masaj ve Tedavi Merkezi ile hizmet vermekte olup, yeşil alanlar, piknik ve mesire alanları, dinlenmek için açık hava parkları ile hizmet vermektedir.
Kaynak : Kültür ve Turizm Bakanlığı

0 yorum: